Co je AMP web?

AMP (anglicky Accelerated Mobile Pages) je framework vyvinutý společností Google, který umožňuje vytvářet rychlé a vysoce výkonné webové stránky. Stránky sa načítají téměř okamžitě, což poskytuje hladký a uživatelsky přívětivější zážitek na mobilních zařízeních, ale také na počítačích.

AMP weby mají nižší míru opuštění, lepší použitelnost a hlavně vyšší konverzní poměr v porovnaní se standardními weby. A existuje celá řada studií, které to dokazují. Např. nový web BMW.com byl vytvořen celý znovu jako AMP web. A jaké výsledky to přineslo? Přibližně čtyřikrát rychlejší načítání. Počet uživatelů z mobilních zařízení se vyšplhal na 50 % proti předchozím 40 %. A návštěvnost z vyhledávačů vzrostla o neuvěřitelných 49 %!

Jak již bylo zmíněno, AMP je technologie společnosti Google, což mimo jiné také znamená zvýhodnění AMP webů v Google vyhledávači. Každý AMP web je ve výsledcích vyhledávání na mobilu označen ikonou blesku, což má také vliv na zvýšení míry prokliku (CTR).

Vytvořte si také svůj AMP web zdarma

Proč je Splandy web builder nejlepší volba

Vytvořte si špičkový web zdarma během chvilky. Na mobilu, tabletu nebo počítači. Váš web bude postaven na nejmodernějších technologiích jako AMP od Googlu a svým výkonem bude výrazně převyšovat obyčejné weby. Budete mít neomezený přenos dat, neomezený počet stránek, hosting a Splandy doménu zdarma, můžete připojit Google Analytics, vybírat z milionů fotek a videí zdarma atd. A v případě potřeby budete mít vždy po ruce špičkové profesionály, kteří jsou připraveni pomoci nejen s webem, ale také s širokou škálou dalších služeb. Začněte nyní, je to hračka!