Splandy vs. TIWB – srovnání

Dnešní svět je totálně zahlcen bullshit marketingem. Lékárna není jen lékárna, banka je víc než banka, Vaše auto je Váš příběh... nebo banka je Váš příběh? To je fuk. Každopádně, nechceme být další v řadě a jen mluvit o tom, jak velký důraz na výkon webu klademe, ale chceme to dokázat skutečnými čísly. Proto jsme vytvořili 2 stejné, nebo spíše podobné, weby (s barvičkama jsme se moc nedrbali). Jeden na Splandy, druhý na jednom z nejpoužívanějších web builderů... nazvěme ho třeba tradičním izraelským web builderem, dále jako TIWB, ať jim tady neděláme reklamu :)

Tvorba webu

Vytváření stránky na TIWB (desktop)

Editace na mobilu nebyla možná. Napsalo to: "To edit and design your site, go to www.... on your desktop." Takže náhled bohužel neukážeme.


Vytváření stránky na Splandy (desktop)

Vytváření stránky na Splandy (mobil)

Výsledky testování

Následně jsme obě stránky vypublikovali a otestovali odshora dolů. A tady je vysvědčení.

Výkon na mobilu

TIWB Splandy
První vykreslení obsahu 4,4 s 2,1 s
Index rychlosti 11,8 s 2,1 s
Vykreslení největšího obsahu 17,6 s 4,1 s
Doba do interaktivity 27,4 s 2,9 s
Celková doba blokování 18 220 ms 120 ms
Celkové skóre 12 85

Výkon na desktopu

TIWB Splandy
První vykreslení obsahu 0,8 s 0,6 s
Index rychlosti 2,3 s 0,6 s
Vykreslení největšího obsahu 3,8 s 1,2 s
Doba do interaktivity 5,1 s 0,8 s
Celková doba blokování 2 160 ms 20 ms
Celkové skóre 38 98

AMP

AMP je technologie od společnosti Google a Googlem podporovaná. Mezi hlavní výhody patří bezkonkurenční rychlost načtení oproti normálnímu webu. A hlavně – kdo by nechtěl mít svůj web ve výsledcích vyhledávání označen bleskem? Více o AMP

TIWB Splandy
AMP technologie Ne Ano

Proč je výkon Vašeho webu důležitý?

Je to naprosto jednoduché. Čím rychleji se web načte a lépe se používá, tím vyšší je šance, že uživatel na Vašem webu provede to, co potřebujete. A naopak – u webu s pomalým načítáním a špatnou použitelností je vysoká pravděpodobnost, že uživatel web opustí a už nikdy se nevrátí.

Rychlost webu nemá vliv pouze na konverzní poměr, ale také na SEO. Konkrétně na posouzení kvality webu Googlem a tím pádem na pozici ve výsledcích vyhledávání. AMP weby jsou navíc označeny ikonkou blesku (Google na mobilu), což také může pozitivně ovlivnit míru prokliku.

Podívejte se na pár příkladů:

  1. Společnost COOK navýšila konverze o 7 % snížením rychlosti načtení webu o necelou sekundu.
  2. BMW.com po nasazení AMP technologie zvýšila návštěvnost z vyhledávačů o 49 %.
  3. 46 % uživatelů znovu nenavštíví pomalý web.

Chcete více? Další zajímavá čísla najdete např. na www.exai.com/blog/website-performance.

Výkon webu není všechno

Je třeba si uvědomit, že web s vysokým výkonem je sice velká výhoda, ale není samospásný. Základem kvalitního webu je, a vždycky byl, kvalitní obsah. Víme, že vytvoření takového obsahu nemusí být vždy jednoduché. Proto se v administraci svého Splandy webu můžete kdykoliv obrátit na špičkové profesionály, kteří jsou připraveni Vám pomoct nejen s webem, ale třeba i s následnou propagací. Splandy není jen web builder, Splandy je digitální agentura ve Vaší kapse.

Proč je Splandy web builder nejlepší volba

Vytvořte si špičkový web zdarma během chvilky. Na mobilu, tabletu nebo počítači. Váš web bude postaven na nejmodernějších technologiích jako AMP od Googlu a svým výkonem bude výrazně převyšovat obyčejné weby. Budete mít neomezený přenos dat, neomezený počet stránek, hosting a Splandy doménu zdarma, můžete připojit Google Analytics, vybírat z milionů fotek a videí zdarma atd. A v případě potřeby budete mít vždy po ruce špičkové profesionály, kteří jsou připraveni pomoci nejen s webem, ale také s širokou škálou dalších služeb. Začněte nyní, je to hračka!