Jak vytvořit z bloku šablonu a k čemu je to dobré?

Pokud chcete mít na více stránkách stejný blok, např. „Kontatujte nás“ ve spodní části stránky apod., můžete jej vytvořit jednou a následně z něj udělat tzv. šablonu. Šablonu pak vložíte do jednotlivých stránek a při jakékoliv změně obsahu se tato změna propíše do všech bloků. Tato funkce Vám výrazně usnadní plnění a také následnou editaci.

Šablony jsou označeny fialovou barvou, podobně jako třeba záhlaví. Je tím naznačeno, že změna v bloku, kterou provedete, se propíše všude. Stejně jako je tomu právě u záhlaví nebo zápatí.

Jak vytvořit šablonu?

V sekci Editace klikněte na 3 tečky u bloku, ze kterého šablonu chcete vytvořit. Zvolte položku „Vytvořit šablonu“. Následně zadejte název. Šablona se uloží mezi bloky do třetí záložky (první jsou „Předdefinované bloky“, pak „Solo prvky“ a následují „Šablony“).

Jak vložit šablonu do stránky?

Běžte na stránku, kam chcete šablonu vložit. Klikněte na „Přidat nový blok“. Třetí záložka jsou „Šablony“, tak na ni klikněte. A nyní už jen vyberte šablonu.

Co se ještě může hodit

  • Blok ze šablony můžete kdykoliv vyjmout. Tz. vytvořit z něj samostatný „modrý blok“. V Editaci klikněte na tři tečky u bloku, který je šablonou. Zvolte položku „Vyjmout ze šablony“.
  • Mazání šablony. Klikněte na jakýkoliv odkaz „Přidat nový blok“. Běžte do třetí záložky „Šablony“. Klikněte na 3 tečky u vybrané šablony a zvolte „Smazat“. V následném dialogu si můžete zvolit, zda smažete šablonu se všemi navázanými bloky nebo smažete pouze šablonu a bloky zachováte. V případě zachování se bloky automaticky změní na obyčejné „modré bloky“.
  • Pokud smažete samotný blok, který je šablonou, pak mažete pouze ten jeden daný blok. Šablona a všechny další bloky na ni navázané zůstanou zachované.
  • Při vkládání šablony lze využít i kopírování. Klikněte na 3 tečky u bloku, zvolte „Kopírovat“ a následně vložte kamkoliv potřebujete.

Závěrečné shrnutí

  • Šablony jsou ideální pro bloky, které se opakují na více stránkách a mají být obsahově provázané.
  • Jsou označeny fialově, stejně jako záhlaví nebo zápatí.
  • Blok ze šablony můžete kdykoliv vyjmout a udělat z něj obyčejný blok.

This browser does not support the video element.

Proč je Splandy web builder nejlepší volba

Vytvořte si špičkový web zdarma během chvilky. Na mobilu, tabletu nebo počítači. Váš web bude postaven na nejmodernějších technologiích jako AMP od Googlu a svým výkonem bude výrazně převyšovat obyčejné weby. Budete mít neomezený přenos dat, neomezený počet stránek, hosting a Splandy doménu zdarma, můžete připojit Google Analytics, vybírat z milionů fotek a videí zdarma atd. A v případě potřeby budete mít vždy po ruce špičkové profesionály, kteří jsou připraveni pomoci nejen s webem, ale také s širokou škálou dalších služeb. Začněte nyní, je to hračka!